Sofuoğlu Imola'da ilk sıradan başlayacak (2010)

Yarış Sonucu: Pirro 1, Kenan 2, Laverty 3.
Aptalca bir atakla son metrelerde Kenan'ı geçmeye çalışan Laverty, low-side yaşayarak düştü ve Kenan'ı da düşürdü. Daha sonra yarışa devam eden Kenan ve Laverty M.Pirro'nun ardından ikinci oldu. Eğer Laverty Kenan'a çarpmasa motoru dsürüklenerek daha çok hasar görebilir ve Yarışa davem edemeyebilirdi.

Kenan'ı tebrik ediyoruz. Şampiyon olması için gelecek hafta Fransa'da 7'inci bile olması yeterli. Kırmızı-Beyaz bayrağımızla şampiyonluk turu atmasını beklediğimiz Kenan Sofuoğlu'nun şampiyonluk şansının %99 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz artık.


Yarışın özetini (Youtube):


Dailymotion'a da yüklenecek en kısa zamanda.


Yarışın sonucu ve genel klasmanla ilgili olarak Dragon isimli kullanıcını Crash.net7e bıraktığı yorumu sizinle paylaşmak istiyorum:
Orijinal metin:


Who is best? Of course Kenan was the best at Imola today.

The race was like a cat and mouse tag.

Laverty was a dirty racer by trying such a stupid move?

Of course he is not but if Kenan had failed to finish and if he won, it could be one of the disaster race for him and also race world!...

Kenan,

Only one remaining, you are the real racer and brave heart. Good luck...

Laverty,

You can' t finish all the races by winning sometimes you should stay calm and wait for the right time which is not today!...

Probably you will lose the championship again but don' t worry because your rival is Kenan who deserves it.

Kenan,

Win the last and enjoy!...

Kaynak da şurası: http://www.crash.net/world+superbikes/comments/163659/1/a/wss_imola_-_race_results.html

Yarış Öncesi yazdıklarımız:

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu 26 Eylül pazar günü (yani bugün) yapılacak Imola yarışına ilk sıradan başlayacak.

Sıralama turlarının ikinci bölümünde tahminlerde ön görelen yağmurla ıslanan pistte, Kenan ilk turdaki derecesi ile pistin en hızlısı oldu. Islak zeminde de rakiplerinden geride kalmayan 2007 Dünya Supersport Şampiyonu Kenan, bugün Türkiye saatiyle 14:30'da başlayacak yarışta pole pozisyonundan start alacak.

Şampiyonadaki en yakın rakibi Eugene Laverty'e ilk gün 0.800 saniye fark atan Kenan, ıslak zeminde de rakibinin bir hayli önünde bir tur zamanı elde etti. Sıralama turlarındaki zamanları 101-Kenan Sevenler derneğimizin stajyer asbaşkan yardımcısı arkadaşımız ajax'tan aktarıyoruz:
Kenan sezonun sondan ikinci yarışı olan Imol a pistinde Şampiyonadaki rakibi E.Laverty ile arasındaki puan farkını 25'in üzerine çıkarabilirse, son yarış olan 3 Ekim Magny Course öncesinde ikinci dünya şampiyonluğunu ilan etmiş olacak.

Bilindiği üzere puanlama şu şekilde:
Puanlama Sistemi
Pozisyon 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Puan 25 20 16 13 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Şampiyonluğun bu yarışta gelmesi için Kenan'ın 1'inci yarışı bitirip Laverty'nin ise 5'inci veya daha geride bitirmesi gerekmekte.
İmola pistini merak edenler için meşhur embed ustamız embeddin'in çırağı gofreddin'in yardımlarıyla Imola pistinin infografiği:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder